CATALYST

SZEPTEMBER 23.

Szeretnéd magad nagyobb hatásfokkal, hatékonyabban, agilisan érvényesíteni a munkaerőpiacon? A CATALYST interaktív, több modulból álló online webináriumain trénerek és coachok szakmai vezetése mentén, változatos csapat és egyéni feladatokon keresztül fejlesztheted különböző vezetői ismereteidet és gyakorlataidat. A webináriumok célja a résztvevők önfejlesztési eszköztárának támogatása és a vezetői ön- és alapismeretek bővítése.

PROGRAM

A mindennapi siker alapjai: Wellbeing és Mentálhigiéné

REGISZTRÁCIÓ

10.00 – 11.30 | Workshop

Dr. Fodor Szilvia | A mindennapi siker alapjai: Wellbeing és Mentálhigiéné

A pozitív pszichológia a 21. század legújabb pszichológiai irányzata, amely az életminőség javítását és a patológiák megelőzését, ezáltal pedig a szubjektív jólléthez vezető út megismerését célozza. Alapfogalma a ’boldogság’ és a ’jóllét’, melynek radikálisan új értelmezése a pszichológiai tevékenységet, a munkavégzést és a tanulást is új megvilágításba helyezi. Összetevőinek és törvényszerűségeinek a megismerése nemcsak önismeretünket, de kapcsolatainkat, valamint tanulási és munkafolyamatainkat is gazdagítja. Mit jelent a ’jóllét’? Az életünk mely területein magasabb vagy alacsonyabb az elégedettségünk? Hogyan értelmezhető a jóllét a munkában és a mindennapokban? A workshop során ezekre a kérdésekre keressük a választ, melynek során a pozitív pszichológia főbb jellegzetességei mellett a résztvevők megismerik a jóllét fogalmát, valamint képet kapnak saját jóllétük összetevőiről és annak fejlesztési lehetőségeiről.

11.30 – 12.00 | Szünet

12.00 – 13.30 | Workshop

Tóth Mihály | Munka és lelki egészség

Mi jellemzi a lelkileg egészséges embert? Erre az alapvető kérdésre a workshop résztvevőivel közösen keressük a választ, egyúttal körvonalazva, hogy milyen jelentősége van a lelki egészségnek a mindennapokban és a munkához kapcsolódó élethelyzetekben. Hangsúlyozzuk a tudatosság és a megelőzés jelentőségét. Mit tehetünk magunkban, mit tehetünk együtt? Foglalkozunk az egyén és közösség szerepével a lelki egészség megőrzésében. Megbeszéljük, hogy miben más a csoport, a csapat és a szervezet, és megnézzük, hogy a személyes kapcsolatok dinamikája hogyan érvényesül a team-építésben, valamint a vezetés és együttműködés terén. Sorra vesszük a támogató kapcsolatokat és a professzionális támogatás lehetőségeit. A munka terén előforduló elakadások köréből érintjük a célok meghatározásával, a kommunikációval és a jelenléttel kapcsolatos kérdéseket, a gyakori problémák mellett elsősorban a belőlük kivezető megoldásokra összpontosítva. Külön kitérünk a kiégés színtereire és jellemző formáira. Milyen előjeleket érdemes komolyan vennünk, milyen erőforrásokat mozgósíthatunk és milyen önerősítő stratégiákkal élhetünk a megelőzés érdekében? A résztvevők személyes tapasztalataira alapozva együtt kíséreljük meg a COVID-helyzet néhány idevágó tanulságát is levonni. Összegzésképpen megnézzük, hogy mit tehetünk önismeretünk, kritikai gondolkodásunk és érzelmi tudatosságunk fejlesztése érdekében. Még egyszer kiemeljük a tudatosság, a kezdeményezés és a változásra való képesség szerepét.

Személyes Brand és Agilitás a jövő vállalkozóinak

REGISZTRÁCIÓ

13.30 – 14.30 | Workshop

Jakab Luca | Fiatal munkavállalók és vállalkozók külföldön – a személyes márkaépítés kihívásai

A brand és a personal brand fogalmainak tisztázása. A személyes márkaépítés kihívásai fiatal munkavállalóként / vállalkozóként külföldön. 18-25 és 25-35 korosztály szétbontva. Personal Branding Toolkit – Personal SWOT és Personal Branding Canvas A stratégiaalkotás alapjai, lehetséges irányok. Mit érdemes kiemelni, külföldiként hogyan lehet pozitívan kommunikálni a kulturális és egyéb különbségeket. Online jelenlét, platformok – LinkedIn Canvas, CV és egyéb, akár freelance platformok. Rövid bemutatkozás, elevator pitch.

14.30 – 15.00 | Szünet

15.00 – 16.30 | Workshop

Darabos Andrea MBA, PMP | Érd el a céljaidat és közben maradj nyugodt! Személyes agilitás technikái

A világ állandóan változik, de a klímaváltozás, digitalizáció és mesterséges intelligencia hatására a változás egyre gyorsabban és szinte váratlanul történik meg velünk. Hiszem hogy ma pályakezdőként még fontosabb hogy bátran merjetek álmodni és a változásból arra felkészülten előnyöket – üzleti és személyes fejlődési lehetőségeket kovácsolni. Seth Godin, híres marketingszakértő és író szerint a világon az emberek két részre oszlanak – azok akik többségben fogyasztók és azok akik többségben alkotók. Az alkotók pedig alkotnak és magára a kreatív alkotás gyakorlására fókuszálnak azért, hogy a világot egy kicsit jobbá tegyék. „There’s a practice available to each of us – the practice of embracing the process of creation in service of better” Seth Godin, Shipping Creative Work. A workshop során a személyi agilitás eszköztárából fogunk válogatni néhány olyan technikát, amelyek beépíthetők a hétköznapokba és segíthetnek Nektek is alkotóvá válni.

Partnereinkről:

Darabos Andrea MBA, PMP

Agilis Vezetési és szervezetfejlesztési tanácsadó

Darabos Andrea Budapesten született és a BME Szoftverfejlesztő mérnök szakán végzett 2007-ben. Kezdetektől technológiai agilis termékfejlesztési projekteken dolgozott és hamar rájött, hogy ezek sikerességéhez elengedhetetlen mind a csapat mind pedig a munkafolyamatok közös fejlesztése. Munkája során később Kínában, Indiában, Kanadában, Svédországban vezetett globális befektetési banki, telekom, média termékfejlesztési és agilis változásmenedzsment projekteket. Több startup accelerátornál dolgozott/dolgozik tanácsadóként és mentorként köztük Londoni edtech, social enterpreneurship és Dubai digitális startup közegben, mindemellett a BME-n Agilis és Startup témákban vendégoktató. Jelenleg Andrea közép-és multi vállalatoknál agilis vezetési és szervezetfejlesztési tanácsadóként, innovációs mentorként dolgozik, – az angliai székhelyű Lean Advantage tanácsadó cég alapítója.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/andreadarabos/

Twitter: @adarabos

Dr. Fodor Szilvia

Pszichológus, egyetemi adjunktus, ELTE PPK, Pszichológiai Intézet, Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék

Dr. Fodor Szilvia pszichológus, az ELTE PPK Pszichológiai Intézetének egyetemi adjunktusa, az Európai Tehetségközpont, Budapest munkatársa. Érdeklődési és kutatási területe a tehetséggondozás és az optimális teljesítmény pszichológiája, a teljesítmény és a jóllét kapcsolata, valamint a pozitív pszichológia iskolai alkalmazási lehetőségei. Ezen belül speciális területe a tehetségazonosítás, a kreativitás környezeti tényezői, karaktererősségek és iskolai szervezetpszichológia, mindez a rendszerszemléletű pozitív oktatás elméleti keretében. Az oktatói-kutatói munka részeként számos műhelymunka, szakdolgozat, több OTDK dolgozat és doktori kutatás témavezetője, szakmai tanulmányok és tudományos írások szerzője. A nemzetközi tudományos közélethez kapcsolódva az European Council of High Ability (ECHA) vezető testületének, a World Council for Gifted and Talented Children (WCGTC) tanárképzési munkacsoportjának, és az European Talent Centre, Budapest nemzetközi tanácsadó testületének tagja. A tudományos életben szerzett tapasztalatokat a gyakorlatban is alkalmazza, több hazai és nemzetközi projekt résztvevője: 2015-17 között a Magyar Templeton Program szakmai vezetője volt, jelenleg a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek és a Jesuit European Social Centre – European Leadership Program (Brüsszel) oktatója, illetve több nevelési-oktatási intézmény segítője, konzulense, ismeretterjesztő előadások tartója.

Jakab Luca

Branding tanácsadó, kreatív stratéga

Jakab Luca karrierútját a sokszínűség jellemzi: azt az erős vállalkozói attitűdöt amely mindig is jelen volt projektjeiben, áthatja a kultúra és a társadalom komplex kihívásai iránti kíváncsiság, illetve a digitális és innovatív megoldások iránti vonzalom. Budapesti és londoni tanulmányai befejeztével Luca amellett, hogy független művészeti – és design projekteket indított el, a digitális marketing és branding világában is szakértelemre tett szert. Jelenleg független tanácsadóként dolgozik hazai és nemzetközi partnerekkel, kreatív stratégaként és branding tanácsadóként. Mentorként több nemzetközi programban is részt vesz. 

Tóth Mihály

Mentálhigiénés szakember, coach

“Tóth Mihály mentálhigiénés szakember és coach vagyok. Csaknem két évtizede kezdtem csoportokat vezetni a SOTE mentálhigiénés szakirányú továbbképzésének keretében, eleinte elsősorban segítő foglalkozásúak köréből és a civil szférából, idővel azonban egyre gyakrabban a versenyszférából érkező tagokból álló csoportok munkáját irányítva. Itt a számos elméleti és gyakorlati szempontot ötvöző, mindig konkrét problémák megoldását célzó integratív szemléletmód mellett elsősorban a Rogers-féle személyközpontú megközelítés módszertanát sajátítottam el. A csoportos coachinggal szerzett sok éves tapasztalatom révén hatékonyan tudok közreműködni munkahelyi csapatok, projektteamek és más professzionális közösségek fejlesztésében. Erre különösen a közös munkát vagy a szervezetet érintő jelentős változások, krízisek esetén lehet szükség, de akkor is, ha a napi gyakorlatban visszatérő helyzetek – pl. elégtelen kommunikáció, konfliktusok – okoznak fennakadást. A kifejezetten vezetőknek szánt személyes coaching keretében rövid távon megoldandó kérdések – pl. vezetői dilemmák – kezelésében segíthetek, külső mentorként pedig akkor, ha a vezető hosszabb távon igényli elfogulatlan hallgató figyelmét, személyre szabott támogatását. E munkáim során előszeretettel alkalmazok képzőművészeti eszközöket, változatos módon használva ezek környezetteremtő, hangulatformáló, inspiráló, kreativitásfejlesztő és számos egyéb dimenzióban megnyilvánuló erejét. Szabadidőmben szívesen játszom és vezetek kvízjátékokat, és nem áll távol tőlem az ebben rejlő csapatépítő potenciált egyéb megbízásaim kapcsán is kiaknázni.”

Translate the site »